Ahşap ve laminant zeminler, halının güzel ve uzun ömürlü alternatifleridir. Ve size vereceğimiz öneri ve ip uçları ile döşeme işlemi düşünülenden daha kolay olacak.

1

Öncesinde: Parke ve laminantın döşenmesinde tutkallanan lamba ve zıvanalar vardır (daha basiti: geçme sistemli tutkalsız model). Parke ve laminantın doğal bir kabarma ve büzüşme özelliği vardır. Bu nedenle kenar boşlukları (en az on milimetre) dikkate alınmalıdır.

2

Her zaman ışığın geliş yönünde döşeyin. İlk sıraya, odanın sol köşesinden kanallı tarafı duvara gelecek şekilde başlayın. Genleşme boşluğunu bırakabilmek için önce süpürgelikleri duvara monte edin. İlk sıranın son döşeme tahtası genellikle kısa tutulur. İlk sıranın kalan tahtasından sonraki sıraya başlanır.

3

Sonraki döşeme tahtası sıralarını döşeyin. Geçmeli sistemle çalışmıyorsanız, parçaları çekiç ve takoz kullanarak birleştirin. Son sıra hariç diğer sıraları yapın.

4

Son sıranın genişliğini duvarın durumuna göre ayarlamalısınız. Daha sonra tutkallayabilir ve parke çektirme demiri yardımıyla yerleştirebilirsiniz.

5

Son olarak tümünü ağaç takozlarla sabitleyin. Takozları sökmeden önce en az bir gece beklemelisiniz.Tuzla parke, cila, masif parke, süpürgelik, ahşap merdiven onarımı, mobilya montaj

DİĞER HABER VE YAZILAR